Dla wielu osób wielkimi krokami zbliżają się upragnione wakacje! To czas na odpoczynek, oderwanie się od rutyny i może chwila dla kobiet, aby zadbać o swoją cerę?

Przez długi okres czasu stosujemy podkłady, które niestety mają tylko jedną zaletę – dobrze kryją. Przeważnie są to produkty, które nie mają korzystnego wpływu na skórę, przesuszają ją, zapychają pory i często dają efekt „maski” na twarzy. Ich zamiennikami mogą być kremy BB, które idealnie sprawdzają się na czas lata.

Zostały stworzone już ponad pół wieku temu, przez doktor dermatolog w Niemczech, a pierwszym działaniem tego produktu miało być maskowanie skutków po peelingu chemicznym i szybsza regeneracja skóry. Dzisiaj kosmetyki te wyrównują koloryt cery, nawilżają, działają przeciwstarzeniowo, rozjaśniają i chronią przed słońcem.

Bardzo podobne działanie mają kremy CC (korygujące koloryt), jednak są trochę lżejsze i zapewniają naturalniejszy wygląd. Istnieją na rynku także produkty DD („daily defense”- codzienna ochrona), osobiście ich nie polecam, ponieważ uważam te kremy za „podróbki”, które postały, gdyż jego poprzednicy odnieśli sukces.
Kremy BB oraz CC są łatwo dostępne, a ich ceny bywają zróżnicowane. W drogeriach możemy zakupić je od 15zł do 120zł.