Główną atrakcją dzisiejszych obchodów 70-lecia istnienia Borów Pietrzykowice było spotkanie towarzyskie z Piastem Gliwice. Solenizant nie przewidział taryfy ulgowej dla wyżej notowanego przeciwnika.  

W iście tropikalnych warunkach przyszło zmierzyć się dzisiaj podopiecznym Tomasza Fijaka z drużyną z Gliwic, złożoną z zawodników zespołu rezerw oraz juniorów. Mimo wszystko „Piastunki” postawiły trudne warunki. – Obie ekipy nastawione były na długie utrzymywanie się przy piłce, czego efektem było to, że gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Kilka okazji podbramkowych udało nam się jednak wypracować – powiedział „złapany” przez nas po meczu trener Fijak, który nawiązał do niewykorzystanych świetnych okazji bramkowych Michała Motyki oraz Gabriela Duraja.

Po zmianie stron gospodarzy szczęście już jednak nie ominęło. Zwycięskiego gola w 75. minucie sparingowej potyczki zdobył Paweł Duraj, który bezbłędnie uderzył z rzutu karnego. – Tym spotkaniem kończymy sezon 2015/2016. Kończymy go miłym akcentem i udajemy się na zasłużony odpoczynek – dodał Tomasz Fijak.

Bory Pietrzykowice – Piast Gliwice 1:0 (0:0)
1:0 P.Duraj (75′)

Bory: Prochownik (Żydek) – Bogdański, P.Duraj, Sołtysik, testowany zawodnik, Wandzel, G.Duraj, Dobija, R.Motyka, Mich.Motyka, testowany zawodnik oraz Mocko, Sapeta, Kolonko, Wejnerowski, Socha, Górka, dwaj testowani zawodnicy
Trener: T.Fijak

  źródło: SportoweBeskidy.pl (własne)